Картопля та овочеві культури

Рекомендації та норми внесення добрив для картоплі

Картопля має неглибоку і не сильно розвинену кореневу систему. Це обмежує її здатність споживати елементи живлення із значних об’ємів ґрунту та одночасно вирізняється підвищеними вимогами до поживних елементів, необхідних для отримання високого врожаю. Тому картопля потребує значного забезпечення достатньою кількістю  поживних речовин. 


Система живлення картоплі складається з основного удобрення, припосівного та підживлення. У основне удобрення під картоплю рекомендуєм вносити KALIUM MAKOSH в нормі 120-250 кг/га, Суперфосфат MAKOSH 100-150 кг/га, або NPK MAKOSH z zynkiem чи NPK MAKOSH z borem 100-150 кг/га під основний обробіток грунту. Вид добрив залежить від грунтово-кліматичних умов та особливостей сорту.


У припосівне удобрення слід вносити Суперфосфат MAKOSH 100 кг/га, NPK MAKOSH z zynkiem чи NPK MAKOSH z borem по 100-150 кг/га.
Картопля дуже вибаглива до забезпечення магнієм, тому агрономи компанії «Макош» рекомендують проводити живлення Сульфатом магнію гранульованим Luboplon під час стеблування у нормі 100-180 кг/га.


Сучасна та ефективна система живлення картоплі повинна бути спрямована на збалансоване забезпечення макро-, мікро- та мезоелементами.
Перше живлення картоплі по листку рекомендуємо проводити у фазі змикання листя в рядку такими мікродобривами:
•    Еколист Моно Марганець - 1л/га; 
•    Сульфат магнію кристалічний АRKOP - 3-5кг/га;
•    МАКСИМУС Екстра РК - 2кг/га;  
•    Максібор 21 - 1кг/га.
Результатом даної обробки є приріст вегетативної маси, плодів і насіння, збільшується кількость квітів, стає інтенсивніший ріст та більша стійкість до несприятливих погодних умов.

Друге позакореневе підживлення необхідно проводити у фазі бутонізації, оскільки в цей час проходить формування бульб. Проведення позакореневого підживлення в цей момент є надзвичайно важливим для отримання високого врожаю. Ми рекомендуємо вносити наступні добрива:
•    Максібор 21 - 1кг/га;
•    Сульфат магнію кристалічний АRKOP - 3-5кг/га;
•    Еколист Моно Цинк - 1л/га.

Високі та якісні врожаї картопля формує лише за належного забезпечення всіма поживними елементами.


Агрономи-експерти компанії «Макош» в рамках БЕЗКОШТОВНОЇ програми «Агроном 24/7» допоможуть скласти індивідуальну схему живлення картоплі для вашого господарства. Враховуючи аналіз ґрунтів, сівозміну, особливості ґрунту та сорту розробляється схема кожному бажаючому.