Ріпак

Ріпак інфографіка

На сьогоднішній день озимий ріпак є одним із найприбутковіших культур, а також є хорошим попередником у сівозміні. Але в Україні його середня врожайність є нижчою, ніж в європейських країнах. Для отримання високого врожаю необхідно дотримуватись чіткої технології вирощування цієї культури. 


Вчасне та високоякісне виконання польових робіт в поєднанні з мінеральним живленням, яке повинно включати в себе також і мікроелементи, є запорукою отримання високих врожаїв, що є закладено в якісному насіннєвому матеріалі. 


Важливішим періодом вегетації озимого ріпаку для формування стійкості до низьких температур, загартовування а пізніше і формування гарного врожаю є осінь. Оскільки восени відбувається проростання насінини, сходи, утворення справжніх листків, розетки та закладання генеративних органів, то потрібно гарно продумати і збалансувати мінеральне живлення. Близько 70% коренів на цій культурі формується з осені, тому оптимальне живлення сприяє потужному розвитку рослини, нагромадженню білків та цукрів, що буде сприяти гарній перезимівлі та стрімкому відновленню вегетації навесні.


Тому рослину потрібно забезпечити легкодоступними формами макро- та мікроелементів ще з осені. Загальновідомо, що Фосфор та Калій потрібно вносити під основний обробіток, а от Азотом здебільшого краще підживлювати при відновленні вегетації (коли рослина найбільше його потребує), і в період бутонізації.


Компанія Макош рекомендує вносити під основний обробіток такі продукти, як Суперфосфат MAKOSH (150-250кг/га), MAKOSH UNIVERSAL z borem (150-300 кг/га) або Kalium MAKOSH (120-250 кг/га). Перших два добрива мають у своєму складі бор, що буде попереджувати появу дуплистості на молодих рослинах.


Під час формування листової розетки озимий ріпак активно накопичує вуглеводи. Для кращого проходження синтезу нуклеїнових кислот в цей період потрібно підживлювати культуру борними добривами (ЕКОЛИСТ Моно Бор 1-2л/га, MAXIBOR 21 1-1,5 кг/га). Для кращого проходження фотосинтезу рекомендується додавати в бакову суміш Сульфат магнію кристалічний ARKOP 3-7кг/га.


Весною, під час формування стебел, потрібно користуватись такими добривами, як MAKOSH MAGNEZOWY 80-140кг/га, ЕКОЛИСТ Моно Бор 1-2л/га, MAXIBOR 21 1-1,5 кг/га. Такими добривами можна користуватись і в фазу бутонізації, що значно покращить цвітіння і матиме прямий вплив на олійність. При виникненні несприятливих умов рекомендується використовувати мікродобрива МАКСИМУС Екстра Р у дозі 2-3 кг/га та МАКСИМУС AminoMicro в дозі 0,4-0,5 кг/га. Таке мікродобриво містить окрім  N, P, K ще й мікроелементи в хелатній формі та витяжку з морських водоростей, що дасть можливість озимому ріпаку краще перенести стрес.


В даному матеріалі вказані норми в рекомендаційних дозах. Для точного визначення норми внесення добрив, рекомендуємо звернутися до агрономів-експертів компанії «Макош», які БЕЗКОШТОВНО розроблять індивідуальну схему живлення для вашого ріпаку, враховуючи різні агротехнічні показники.

Замовляйте добрива в компанії "Макош" за телефоном 067-431-57-05.