+38 067 000 10 05

Нітрат кальцію для рослин

Нітрат кальцію для рослинДля того, щоб забезпечити оптимальний ріст та розвиток рослин, насамперед необхідно створити систему живлення, яка буде збалансована по макро- та мікроелементах.

Недостатня кількість одного з елементів може призвести до розладів фізіологічних процесів в рослинному організмі. При неправильному живленні рослини стають вразливі до інфекційних захворювань, що в свою чергу призводить до погіршення їх імунітету і навіть загибелі.

Важливість кальцію для рослин

При розробці систем живлення для рослин, найбільшу увагу приділяють таким елементам як: азот, фосфор та калій, про те не слід забувати про інші не менш важливі елементи.

Отож одним з важливих елементів, являється кальцій, на який потрібно звертати увагу вже на початку вегетації культури , а не в період коли спостерігається чітка його нестача.

Кальцій – елемент який приймає  участь в багатьох метаболічних процесах що проходять в середині рослини. Стимулює розвиток кореневої системи, вегетативний ріст  та розвиток сільськогосподарських культур. Поліпшує формування мембран та стінок клітин у рослині, а також процеси фотосинтезу, транспортування вуглеводів та засвоєння азоту.  Активізує діяльність ферментів та обмін речовин, підвищує стійкість до негативних факторів, грибкових та бактеріальних інфекцій, які виникають при дефіциті кальцію.

При оптимальній кількості кальцій регулює водний баланс, зв’язує грунтові кислоти, забезпечує стабільні умови для розвитку кореневої системи рослин. Сприяє засвоєнню важливих елементів живлення, має безпосередній вплив на доступність для рослин певного ряду макро-і мікроелементів.

Недостатня кількість кальцію в грунтовому середовищі призводить до таких негативних наслідків як: деформація клітин рослини, слабке формування покривної тканини, затримка росту кореневої системи її загнивання та навіть загибель.

Виробництво нітрату кальцію

Нітрат кальцію-кристалічний продукт у вигляді лусочок, отримують шляхом відловлювання вапняковим молотком нітрозних газів, що виділяються при виробництві азотної кислоти, а також шляхом розкладу природніх фосфатів азотною кислотою. В обох випадках розчин кальцієвої селітри випаровується, а сплав, що утворився проходить процес кристалізації.

Норми  внесення

КультураНорма внесенняТерміни та методи застосування
культури відкритого грунту1-2 % рзчн . витрати робочого розчину 200- 300 л/га.Позакореневе підживлення 1-3 рази в період вегетації з інтервалом 1-2 тижні.
культури закритого грунту1-2 % рзчн . витрати робочого розчину 800- 1000 л/га.Позакореневе підживлення 1-3 рази в період вегетації з інтервалом 1-2 тижні.
культури відкритого грунту100-300 кг/га згідно агрохімічних показників грунту.Кореневе живлення. Розкидання в сухому вигляді або через системи поливу і дощування.
культури закритого грунтуКонцентрація робочого розчину 0,1- 0.15%, 1-1,5 кг/1000 л води.Кореневе живлення. Внесення через різні системи поливу.

 

Використання

Heliopotasse – добриво, яке містить у своєму складі 15% азоту і 26% кальцію.  Застосовується для основного та позакореневого підживлення а також для фертигації усіх видів сільськогосподарських культур. Використовується на усіх типах грунтів,  та особливу цінність показує кислих та легких за гранулометричним складом грунтах. Грунтове внесення нітрату кальцію доцільно проводити починаючи з ранньої весни. Це пояснюється тим, що потрібно максимально використати азот внесений з добривом до тієї пори, поки він не вимився опадами в нижні шари горизонту.

Для позакореневого листового підживлення нітрат кальцію використовують в концентрації 0,5-2% , особливо під час прояву симптомів дефіциту кальцію в рослинах. Висока ефективність від позакореневого підживлення кальцієвою селітрою спостерігається в регіонах зі спекотним посушливим кліматом та високою сонячною інсоляцією.

Висновок

Немає достовірного способу передбачити точно, скільки і яких кальцієвих добрив потрібно тій чи іншій культурі в поточному сезоні. Засвоєння кальцію безпосередньо залежить від кількості опадів, що випали, кількості сонячних і похмурих днів,  сортових особливостей, внесення органічних добрив і навіть характеру попередньої зими. Проте достовірно відомо, що кальцій є одним з важливих елементів при вирощувані сільськогосподарських культур і його роль важко переоцінит

Мінеральні добрива від Макош можна замовити за номером: 067 – 431 – 57 – 05 або на сайті makosh-group.com.ua