ДОБРИВА ДЛЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР
Пшениця – найважливіша продовольча культура України. Урожайність та якість зерна озимих зернових культур залежать від забезпечення рослин елементами живлення протягом всього періоду вегетації.
Чим вищий урожай, тим більше поживних речовин виноситься з ґрунту. Аналіз ґрунту показує, що достатнього рівня забезпечення елементів живлення в легкодоступній формі в ґрунті майже не буває, тому для одержання високого врожаю під озимі зернові культури необхідно додатково вносити мінеральні добрива. Окупність 1кг діючої речовини добрив може становити 8-15 кг зерна.
Живлення озимих зернових культур починається з внесення мінеральних добрив під час основного обробітку ґрунту після культур-попередників. До посіву необхідно внести основні елементи живлення: азот, фосфор та калій (SUPERFOSFAT MAKOSH, NPK MAKOSH z cynkiem, MAKOSH UNIVERSAL z borem, KALIUM MAKOSH) в дозах, які залежать від особливостей ґрунту ( від 100 до 250 кг/га).
Щоб рослина добре кущилася і ввійшла в зиму сильною їй необхідні такі елементи як марганець, мідь, сірка та цинк. В цей період рослина найкраще споживає елементи живлення через лист, тому провідні агрономи рекомендують проводити живлення по листу в наступних дозах:
• Еколист Моно Марганець – 1 л/га;
• Еколист Моно Мідь -0,5-1 л/га.
Ідеально підходить для живлення озимих зернових восени Сульфат магнію кристалічний ARKOP (3-7 кг/га), який готує рослину до суворих природних умов в зимній період.
По весні, для «програмування» рослин на високий врожай рекомендується вносити MAKOSH MAGNEZOWY в дозі 80 -120 кг/га.
При низьких температурах, приморозках, нестачі вологи навесні, різко зменшується засвоєння елементів живлення через кореневу систему, тому позакореневе живлення врятує рослини при таких умовах. Досвідчені аграрії в період весняного кущення вносять наступні мікродобрива:
• Максимус Екстра РК (2-3 кг/га);
• Сульфат магнію кристалічний ARKOP (3-7 кг/га);
• Еколист Моно Марганець (1 л/га);
• Еколист Моно Мідь (0,5-1 л/га).
Одними з критичних періодів в розвитку озимих зернових є періоди кущення, виходу в трубку, прапорцевий листов та колосіння. В наслідок інтенсивного наростання вегетативної маси в ґрунті вичерпуються запаси легкодоступних елементів живлення. Це добре помітно в роки з холодними ночами. В такому випадку рослині можна допомогти внісши елементи живлення позакоренево.
Елементи, що були внесені по листку краще і швидше засвоюються рослиною, а ніж ті, що були внесені в ґрунт.
Для позакореневого живлення в період виходу в трубку та прапорцевий лист потрібно вносити такі мікродобрива в наступному дозуванні:
• Еколист Моно Марганець (1 л/га);
• Максимус Екстра РК (2-3 кг/га);
• Сульфат магнію кристалічний ARKOP (3-7 кг/га);
• Еколист Моно Мідь (0,5-1 л/га).
Для захисту посівів від заморозків або щоб допомогти рослинам відновитися після них, рекомендуємо застосовувати МАКСИМУС AminoMicro в дозі 0,4-0,5 кг/га. Також, це добриво захистить рослини від гербіцидного стресу та гострого дефіциту поживних речовин.
Варто пам’ятати, що доступність макро- та мікроелементів для рослини залежить від типу ґрунту, вмісту в ньому елементів живлення в доступній для рослини формі, ґрунтового розчину.
Вказані дозування мають рекомендаційний характер, точну дозу та періоди внесення добрив розраховує агроном, враховуючи безліч факторів та опираючись на результати аналізу ґрунту.
В компанії «Макош» працює БЕЗКОШТОВНА сервісна підтримка «Агроном 24/7» в рамках якої можна отримати консультацію по всім агрономічним питанням.