+38 067 000 10 05

Обробка рослин мікродобривом з міддю

Обработка растений микроудобрения с медью

Значення міді для рослин

Мідь - це один з мікроелементів, який є важливим компонентом окислювальних процесів та білкового обміну в рослинах. Він активує вітаміни групи В, уповільнює старіння листя, а також збільшує кількість хлорофілу.
Окрім цього, мідь відіграє особливу роль у житті рослин, а саме:

  • покращує фотосинтез;
  • регулює концентрацію ферментів, водний баланс і вуглеводний обмін;
  • підвищує стійкість до несприятливих факторів (холод, посуха, висока температура).

Ознаки дефіциту та надлишку міді в рослинах

Дефіцит міді спостерігається при надлишку фосфору, тобто при надмірному внесенні фосфорних добрив. Окрім цього, відсутність міді проявляється на багатих гумусом ґрунтах або при внесенні добрив у великій кількості, оскільки іони міді зв’язуються з гумусовими речовинами. При нестачі  міді тургор листя втрачається, скручується, а сама рослина в’яне і на ній з'являються білі хлорозні плями. Листки мають занадто великий розмір і блідий колір.

Ознаки дефіциту та надлишку міді в рослинах

Надлишок міді також надзвичайно шкідливий для рослин. Він проявляється у тому, що рослина призупиняється у розвитку, а листки гинуть і на них з’являються бурі плями. Процес розпочинається з нижніх старих листків.

Способи внесення мідних добрив

Вибираючи той чи інший спосіб застосування мідних добрив, слід пам'ятати, що потреба сільськогосподарських культур в міді є значною з початкових стадій вегетацій.

Спосіб № 1. Внесення мінеральних добрив у ґрунт

Найбільш ефективним будуть комплексні добрива, які окрім основних елементів живлення (Азот, Сірка, Калій, Магній, Фосфор, Кальцій) містять також мікроелементи.

Спосіб № 2. Передпосівна обробка насіння

Посівний матеріал перед посівом безпосередньо інкрустують розчином мікродобрив або препаратів, які містять мідь. Якщо посівний матеріал має найвищу якість і не заражений, тоді передпосівна обробка насіння носить профілактичний характер.

Спосіб № 3. Позакореневе живлення

Позакореневе підживлення дозволяє швидко усунути дефіцит поживних речовин міді на будь-якій стадії вегетації. Мікродобрива вносяться по листу шляхом обприскування.

В яких добривах міститься мідь?

Не можна забувати і про мідні добрива. Мідний купорос (сульфат міді) - є найбільш відомим варіантом таких добрив. Він має вигляд гігроскопічної блакитної кристалічної маси. Варто враховувати, що якщо даний препарат для рослин був активно використаний навесні-влітку, то пізньою осінню від нього краще відмовитися, щоб ґрунт не перенаситився іонами міді.

В яких добривах міститься мідь

Мікроелемент також застосовується для обприскування листя, а в ґрунті компонент залишається протягом декількох років.

Хелат міді є цінним продуктом і дає відмінні результати – підвищення опірності рослин, зниження ризику виникнення хвороб, вдосконалення смаку плодів.

Де замовити добрива з міддю?

Для замовлення добрив з міддю, радимо звернутись в компанію «Макош» що є офіційним дилером польських мінеральних добрив на території України. Наші добрива мають гарну сумісність, їх можна змішувати з більшістю добрив, мікродобрив, а також засобами захисту рослин попередньо перевіривши їх на сумісність.

Завітайте на наш сайт: Makosh-group.com.ua та замовляйте якісні європейські добрива за доступними цінами.

Обработка растений микроудобрения с медью