+38 067 000 10 05

Позакореневе підживлення кукурудзи

Кукурудза – це одна з основних культур сільського господарства. Вона дуже відома у світі завдяки високому потенціалу урожаю. Українські фермери в минулому році підняли та зібрали 28,959 тис. тонн зерна кукурудзи. У результаті чого, Україна увійшла до списку світових лідерів у виробництві кукурудзи разом із такими країнами, як США, Мексика, Бразилія, країни ЄС, Аргентина і Китай.

Окрім цього, кукурудза дуже вимоглива до вмісту великої кількості поживних речовин в ґрунті, тому вона потребує більше мінеральних добрив, ніж інші культури. У період вегетації утворюється велика кількість зелленої маси, тому кукурудза протягом всього терміну витрачає значні обсяги добрив.

Рослини кукурудзи приймають поживні речовини на всіх етапах живлення, особливо в фазах 3-6 і 8-10 пар листків, а восени вони приносять високі якісні та кількісні показники насіння.

Для одержання 1 тонни насіння кукурудзи з урахуванням побічних продуктів необхідна наступна кількість поживних речовин:

NP2O5K2OCaOSMg BZNCuMn
2133510480.140.150.050.28

Для забезпечення такої потреби необхідно ретельно звертати увагу на форму та зміст елементів живлення. Право вибору норм внесення добрив базується на аналізі грунту, попередників та особливості вирощуваного гібриду.

Для вирощування кукурудзи важливо рівномірно розподіляти добрива на грунтовому шарі, тому що при нерівномірному внесенні елементів сходи з'являються нерівномірно (у місцях зрідженні або занадто густі).

Необхідність основних елементів живлення для виробництва 1 т насіння кукурудзи:

 

Елементи живлення для виробництва 1 т насіння кукурудзи

 

Важливість мікроелементів для підживлення кукурудзи

Недивлячись на незначну кількість споживання рослинами кукурудзи мікролементів (Fe, Mn, Zn, Cu, B, Mo, Co, Ni та ін.), вони грають не менш важливу роль, ніж макроелементи (N, P, K, S, Mg, Ca).

Всі процеси розвитку і перетворення речовин у клітинах рослин відбуваються на основі ферментів, які включають в собі мікроелементи. Ці елементи грають важливу роль у синтезі білків, жирів і вугільних мінералів, включають вітаміни, гормонони та інші біологічно активні речовини.

Мікроелементи кукурудзи найчастіше потребують цинку, який є складовою частиною більшості ферментів, що сприяє синтезу вітамінів і приймає участь у створенні хлорофілу. Цинк відіграє важливу роль в окислювально-відновлювальних процесах, а підживлення цинку сприяє посиленню росту кукурудзи. Малий вміст цинку в рослинах призводить у розвитку до міжжилкового хлорозу, затримці розвитку та процесах достигання зерен рослин.

Бор - важливий мікроелемент для врожайності кукурудзи. Він є клітинним цілителем, впливає на білковий та вуглеводний обмін рослин, сприяє інтенсивному розвитку молодих клітин тканини, синтезу вуглецевого газу та хлорофілу. Через дефіцит бору в кукурудзі, в першу чергу порушується процес транспортування вуглеводів до рослини, призупиняється процес фотосинтезу, розвиток кореневої системи, пригнічуються процеси розвитку точки росту.

Добрива для підживлення кукурудзиМідь входить до складу ферментів, які беруть участь в окислювально-відновних процесах, 50% яких містять хлоропласти. Через брак міді клітинні стінки рослини втрачають пружність, а також зменшується інтенсивність фотосинтезу та дихання. У рос¬лин кукурудзи ознаками мідного голодування є утворення білих пластинок листків.

Марганець активізує ферменти рослини, приймає участь в фотолізі води. Сприяє наповненню і перенесенню цукрів з листя до інших кукурудзяних органів, обумовлює зростання важливих тканин у точках росту . При відсутності погіршується процес фотосинтезу, а також знижується кількість утворення вуглеводів та утворення кисню.

Залізо відповідає за функціонування важливих поживних речовин, відновлення молекулярного азоту та нітратів аміаку, каталізує початкові етапи синтезу хлорофілу. Недостатня кількість заліза призводить до пожовтіння пластин на листках, міжжилкового хлорозу кукурудзи та низькому вмісту цукрів.

Молібден часто називають мікроелементом азотного обміну, оскільки він є частиною нітрогенази та нітратредуктази, а також бере участь у формуванні білків. Через дефіцит молібдену порушується нормальний обмін речовин, призупиняєтья розвиток кукурудзи, цвітіння затримується, листя стає світло-жовтого кольору, внаслідок буріння та вимирання.

Варто зазначити, що навіть у достатніх кількостях мікроелементів у ґрунті, кукурудзяні рослини не завжди можуть засвоїти їх. На ґрунтах з показником рН практично недоступний для рослин Мо, на лужних грунтах - Mn і Zn, в період посухи або, навпаки, бор надлишковою вологістю поглинається гірше. Крім того, відсутність будь-якого елементу може бути обмежувальним чинником у формуванні високого рівня врожайності кукурудзи.

Добрива для підживлення кукурудзи

При максимальному використанні елементів живлення, особливо в посушливі періоди, з осені слід вносити комплексні добрива для основної обробки ґрунту (Kalium Makosh як правило 100-180 кг/га). Початок старту внесення добрив впливає на сходинки і використовуються для росту, а також гарної ранньої стимуляції вкорінення. Гарно себе зарекомендують добрива Суперфосфат MAKOSH та NPK MAKOSH z cynkiem в нормі 120-250 кг/га.

Фази позакореневого підживлення кукурудзи

Виділяють наступні періоди, коли особливо важливо проводити позакореневе підживлення:

  • утворення 3-6 листків;
  • 8-10 листків.

У період формування 3-6 листків у рослині починають закладатись репродуктивні органи. На цьому етапі вона росте повільно, тому що споживає менше поживних речовин. Її коренева система ще недостатньо розвинена і не може споживати елементи живлення в повній мірі. Тому на даній стадії кукурудза особливо вибаглива до наявності в ґрунті легкозасвоюваних поживних речовин і з’являється потреба у позакореневому підживленні такими добривами, як:

Сульфат магнію кристалічний АRKOP 3-7кг/га;

• Еколист Моно Цинк 1-2 л/га.

Для другого періоду характерно інтенсивний розвиток кукурудзи. На цій фазі рослини споживають велику кількість поживних речовин: азот і фосфор - 50% від загального, калій - 70% від максимального накопичення. Кукурудза може відчувати потребу в цинку. Через брак даного мікроелемента в рослинах вміст триптофану та білка зменшується. У цей період варто застосовувати:

Еколист Моно Цинк 1-2 л/га;

• Сульфат магнію кристалічний ARKOP 3-7 кг/га.

Оптимальна кількість поживних речовин забезпечує гарний розвиток рослин, їх кореневої системи та надземних органів, сприяє своєчасному формуванню репродуктивних органів та прискорює достигання зерна. Достатня кількість мікроелементів, а саме цинку, підвищує стійкість до морозу та посухи рослин, стимулює збільшенню вуглеводів, крохмалю в зерні, білків, що робить його більш цінним, а також підвищує стійкість культур до різноманітних хвороб.

Для мінімізації впливу гербіцидного стресу ми радимо використовувати МАКСИМУС AminoMicro у дозі 0,4-0,5 кг/га.

Дані норми внесення добрив мають загальний характер, оскільки для точного розрахунку необхідної кількості важливо враховувати результати аналізу ґрунту на полі, попередника, сортових характеристик гібриду посівної кукурудзи, кислотність ґрунту та багато інших показників. У компанії "Макош" є агрономи-експерти, які готові 24 години на тиждень допомогти у розрахунку правильної норми внесення добрив.

Раніше мікоелементи використовувалися в так званій сольовій формі, тобто у вигляді солей неорганічних металів, але такі сполуки характеризуються низкою недоліків, серед яких: токсичность, пошкодження ґрунту та низька засвоюваність їх рослинами (тільки на 20-30%).

Позакореневе підживлення кукурудзи більш краще використовувати в сумішах з банками із страховими гербіцидами, що зменшує витрати в порівнянні з реалізацією цих двох сільськогосподарських методів окремо. Також не можна забувати про передпосівну інкрустацію насіння. Було зафіксовано багато випадків, коли обробка насіння мікроелементами забезпечувала набагато кращу ефективність, ніж їх введення в ґрунт або позакореневе підживлення.

Де можна придбати добрива?

Отже, важливо звертати увагу на важливі компоненти технології вирощування рослин, вміст діючої речовини в добриві, країну-виробника, постачальника, дату виробництва, спосіб зберігання та доставки на господарства.

Правильно підібравши препарати можна використати генетичний потенціал конкретного гібрида кукурудзи та одержати гарну врожайність.

Компанія Макош пропонує агровиробникам найкращий вибір технологій, а також засоби для захисту рослин і удобрення кукурудзи.

Вибираючи нашу продукцію, рекомендуємо переглянути каталог мінеральних і мікродобрив від компанії «Макош». Добрива з високим вмістом діючої речовини і хорошої розчинністю купувати вигідніше.

Купуйте добрива тільки в перевірених постачальників!