+38 067 000 10 05

Фосфорні добрива – вплив, застосування, особливості внесення

Серед хімічних елементів, що входять до складу рослин, Фосфор займає особливе місце. Без Фосфору немає життя. Він міститься в кожній клітині рослин. Різні види сільськогосподарських рослин міс­тять неоднакову кількість цього елемента, причому Фосфору, як і Нітрогену, набагато більше в зерні і взагалі в товарній продукції врожаю. Вміст Фосфору в рослинах, ґрунті, добривах прийнято виражати в перерахунку на його оксид Р2О5. У рослинах Фосфор міститься у складі органічних та мінеральних сполук.

У мінеральній формі Фосфор буває у вигляді солей ортофосфатної кислоти, катіонами яких є йони Каль­цію, Магнію, амонію тощо. Хоча кількість їх невелика, вони беруть участь в утворенні багатьох фосфоровмісних органічних сполук, що життєво необхідні для рослин. До таких органічних сполук належать нуклеїнові кис­лоти, нуклеопротеїди, фосфопротеїди, фосфатиди, фі­тин, цукрофосфати, макроергічні та інші сполуки.

Вплив фосфору на розвиток рослин

Потреба рослин у Фосфорі в різні періоди їх життя неоднакова. В початковий період після появи сходів Фосфор для рослин украй необхідний, хоча б у невеликій кількості. Як показали дослідження, неста­ча цього елемента на початку росту рослин не компен­сується внесенням його в наступні періоди росту і роз­витку рослин. Це пояснюється тим, що в ранньому віці розвивається коренева система рослин і створюються запаси цього елемента, які потім перерозподіляються між іншими органами. Тому, якщо в цей період не забезпечити достатнього фосфорного живлення рослин, а пізніше вносити цей елемент навіть у надлишку, то врожай буде нижчим.

Отже, фосфор - є одним з найважливіших макроелементів, який завдяки своїй активуючій дії:

 • відіграє вирішальну роль у передачі енергії та диханні рослин;
 • приймає участь у передачі спадкових властивостей та створенні клітинних мембран;
 • прискорює перехід рослин до репродуктивної фази розвитку;
 • позитивно впливає на генеративні органи рослини;
 • у рослин виробляється стійкість до згубних факторів зовнішнього середовища;
 • коренеутворення.

Ознаки дефіциту фосфору

Причини дефіциту фосфору у рослин

При фосфорному голодуванню можна помітити, що листки у таких рослин стають синювато-зеленими, нерідко з пурпуровим або бронзовим відтінком (свідчення затрим­ки синтезу білка і накопичення цукрів). Утворюєть­ся антоціан, який надає листкам червоного забарвлення.

У зернових культур за нестачі Фосфору верхівки ниж­ніх листків забарвлюються в фіолетово-червоний колір, кущіння слабке. Найчіткіше ці ознаки виявляються під час викидання волоті або колоса.

Застосування фосфорних добрив

Основним способом забезпечення рослин Фосфором є внесення фосфатних добрив, яке проводять під час посіву або посадки культур.

Ефективність  фосфорних добрив напряму залежить від типу ґрунту. Фосфор чудово працює у поєднанні  з азотом. Завдяки їх комбінації в чорноземах, рослини не вимагатимуть рясного поливу, а коренева система ставатиме міцнішою і розвиватиметься набагато швидше.

В умовах лісових грунтів варто вносити тільки комплексні добрива, адже при дефіциті азоту відразу зменшується позитивний вплив фосфору. Фосфорні добрива можна вносити в ґрунтах з низьким показником родючості і великим рівнем кислотності.

Рекомендовано вносити фосфорні мінеральні добрива з осені під основний обробіток, щоб забезпечити рослини у достатній кількості поживними речовинами.

Для українських сільгоспвиробників компанія «Макош» стала надійним другом і партнером. Тому для осінньої посівної ми рекомендуємо вносити Makosh Fosfat.

MAKOSH FOSFAT

Склад:
P2O5 – 19%
CaO – 17%
SO3 – 30%

Особливості добрива:

 • Добриво сприяє кращому розвитку кореневої системи.
  Всі складові добрива містяться в кожній гранулі в доступній легкозасвоюваній формі.
 • Добриво не містить компонентів, що обмежують схожість насіння
 • Чудово підходить під осінню посівну.

Пам’ятайте! Для отримання гарного та якісною врожаю, потрібно вчасно та в достатній кількості вносити мінеральні добрива на всіх фазах росту і розвитку. Також для того, щоб правильно обрати добриво, потрібно провести аналіз ґрунту, який дозволить оптимізувати систему живлення відповідно до особливостей агрохімічного складу вашої землі.

Компанія "Макош" офіційний дистриб'ютор мінеральних та мікродобрив з Європи!

Доречі ми є у соціальних мережах:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/kompanymakosh/

INSTAGRAM - https://www.instagram.com/insta_agronom/

На ютуб каналі можна подивитись цікаві відео про наші добрива та компанію .  https://www.youtube.com/channel/UC20-Mu8kf9u6VlYAYdpnRIg

Що ми маємо?:

 • великий асортимент, що дозволяє забезпечити рослини елементами живлення, протягом всього періоду вегетації;
 • сервісна підтримка АГРОНОМ 24/7 і консультація з агрономами-експертами;
 • комплексний аналіз ґрунту;
 • швидка доступність елементів живлення до рослин;
 • відсоток елементів у добриві відповідає сертифікату.;
 • добрива працюють у рік внесення;
 • сертифікована продукція європейської якості.

Щоб замовити дзвоніть за номером: 067 - 431 - 57 - 05